Üdvözlünk a CardioControl-nál! 

ORVOSI-, SPORTDIAGNOSZTIKAI / TELJESÍTMÉNYDIAGNOSZTIKAI / TERHELÉSÉLETTANI  MÉRÉSEINKKEL.

Információt a  mérésekkel kapcsolatban +36 20 576 3161 telefonszámon tudsz kérni.

 

Videó chat konzultáció a Szent Rókus Kórház Gyermekkardiológiai osztályának orvosaival
Dr. Kováts Ákos gyermekkardiológus főorvosunk továbbra is igyekszik a vírusveszély és a kijárási korlátozás ellenére a technikai lehetőségek kihasználásával SZÍV- ÉS ÉRRENDSZERI PROBLÉMÁVAL KÜZDŐ GYERMEKEK ÉS SZÜLEIK SEGÍTSÉGÉRE LENNI VIDEO CHAT KONZULTÁCIÓ, és sürgős esetben, kórházi személyes vizsgálat formájában.

További részletes információkért kattints a képre.

 

 

Filozófiánk:

Az egészség és a sport a mai világban elengedhetetlen testvérei egymásnak.

 

Egészség nincs sport nélkül. Ez igaz minden emberre: nemre, korra minden az egészséget negatívan befolyásoló tényezőtől függetlenül.
Mozgás nélkül nincs élet, de a mozgás nem magától jön, hanem ezért tevékenyen cselekedni kell.

Rendelőnk 10 évvel ezelőtt jött létre a szív- és érrendszeri betegségek újszerű szűrővizsgálatát tartva szem előtt. Rendelőnk így vált központjává többek között a GUCH betegek, a szervátültetésre váró betegek és sport szempontjából rizikó faktorosok szűréséhez, vizsgálatához.

Rendelőnk egyik különlegessége, hogy a vizsgálati eredményeinket nemcsak egészség szempontjából értékeljük, hanem sportszakmai szempontok alapján is.
Nálunk nincs olyan, hogy valaki nem mozoghat! A mozgás biztonságos kereteinek meghatározásával lehetősége nyílik bárkinek az élete minőségének javításához.

Várunk Téged is! 

 

Itt az ősz, itt az alapozás kezdetének időszaka. De mi is az az alapozás? Biztosan tisztában vagyunk ezzel?

Az állóképességi sportokban és főleg azokban, ahol a versenyterhelés 1-2 vagy akár 4-12 órán át tart, a megfelelő anyagcsere az alapja.

Sokan nem is tudják, hogy az izmaik, az az ízületeik, a keringésük mellett az anyagcsere edzésre kell a legnagyobb hangsúlyt fordítani!

Mit is edzünk az alapozó időszakban és mit is alapozunk meg ekkor ?

 

Az őszi-téli időszakban a következő területekre érdemes koncentrálni : 

  • Erőfejlesztés
  • Technika javítás
  • anyagcsere edzés
  • keringés központú edzések.

 

Az erőfejlesztésnél a mély izomzatra, azaz a tartó izmok megerősítésére és a sportágankénti speciális izmok fejlesztésére érdemes koncentrálni. Az itt megszerzett erő, az egész szezonban jól jön majd. Kevés időt igényel és nagyon hatékony. Teremben, melegben is lehet végezni a gyakorlatokat.

Technika javítást sokan elbagatelizálják, pedig nagyon fontos. Érdekes tény, hogy a nagynevű úszók is minden éveben visszatérnek az alapokhoz és csiszolgatják a technikájukat. Akkor mi , amatőrök miért ne tennénk ugyanezt? Hiszen jó technikával energiát spórolhatunk és gyorsabbak lehetünk a versenyen.

Anyagcsere edzés. No ez szokott lenni a legnehezebb, mert türelem kell hozzá és lassan hozza meg az eredményt. De , ha sikerül, akkor nagyon tartós lesz és nagyon nagy előrelépést tud jelenteni. Sajnos kell hozzá általában 2-3 hónap, hogy meghozza a gyümölcsét a sok lassú és alacsony pulzuson végzett edzés, de most van rá idő és megéri!

Keringés központú edzések. Ez az , amit mindenki szeret csinálni. Élvezetes és látványos az eredmény. Erre általában senkit sem kell rábeszélni :-)

Hogyan is néznek ezek ki konkrétan egyes sportágakban. :

  • Úszás:
  • Az erőt nehéz megszerezni. Általában szárazföldi edzések hozzák meg a legnagyobb sikert. Speciális gépeken, gumikötéllel végzett erősítések a legjobbak. Emellett a vízben ellenállással végzett gyakorlatok is nagyon jók.
  • Technika javítást mindig bízzuk szakemberre. A víz egy más közeg. Nagyon nehéz saját magunkat értékelni. Egy küldő szemlélő a partról sokkal objektívebben rávilágít a hibákra.
  • Anyagcsere edzésképpen sok hosszú, lassú úszás. No ez aztán az unalmas dolog, de kell és jobb, ha beiktatjuk néha.
  • Keringés központú edzéseket kombinálhatjuk az erősítésekkel is. Sokszor 100 m-ek vagy még erősebb 510m-ek úszásával szerezhetünk, jó keringést. Emellett ne feledkezzünk meg az úszásban a hypoxiás edzésekről sem!

 

  • Bringa:
  • Az erőt itt is nehéz megszerezni. Hosszú hónapok kellene a felépítéséhez. Itt a súlyzós edzéseket és az erősítő bringázás / görgőzéseket szoktuk javasolni. Ehhez mindenképp érdemes szakember segítségét kérni, mivel a nagy súlyokkal végzett edzések komoly sérüléseket is hordoznak magukban.
  • Technika javításán a bringán elsősorban a hajtás hatékonyságának növelését és a pedálfordulat optimalizálását értjük.
  • Anyagcsere edzésképpen sok hosszú, lassú kerékpározás. Ezt nehéz a mi éghajlatunkon megcsinálni, mivel kint hideg van. Évekkel ezelőtt próbálkoztunk 6 órás görgőzésekkel, de sajnos nem hozták meg a várva-várt sikert. Így ezt a részét tavaszra érdemes áttenni vagy aki megteheti melegégövi edzőtáborokban lehet hosszúkat menni.

 

  • Futás:
  • Futásban az erő kérés nem annyira fontos. Inkább annak kell erre odafigyelni, aki terep versenyekre készül. Az általános erőlét elegendő szokott lenni a futáshoz.
  • Technika javítás már itt is fontos. Futóiskola egy nagyon jó módszer.
  • Anyagcsere edzéseket futáson nagyon jól meg lehet valósítani. Itt az ideje a sok hosszú, lassú futásnak. Hogy ne legyen unalmas érdemes változatos terepeket kipróbálni. Csapattal futni.

 

 

A fent említett néhány módszerrel egy nagyon jó alapozást tudunk magunknak összerakni. Aki esetleg még többet szeretne hozzátenni, annak személyesen is tudunk segíteni az edzés megtervezésében. 

Go to top